Як чистити перлини в домашніх умовах

Як чистити перлини в домашніх умовах

Як чистити перлини в домашніх умовах

Перлини – це унікальна коштовність, яку знаходять в раковинах молюсків, і потрібно знати, як піклується про неї і доглядати. А головне – як почистити перлини, не нашкодивши йому.

Так як в складі перлин є тільки 2% води, то при її нестачі перлини з часом втрачають свій блиск і можуть почати розшаровуватися. Надлишок вологи також негативно впливає на перлину – вона мутніє і втрачає свій природний блиск.

Перлини бояться «4» Речей:

  1. Дуже яскраве світло.
  2. Підвищена температура.
  3. Висока вологість.
  4. Пил.

Яким же повинен бути правильний догляд за перлами в домашніх умовах?

Навіть звичайна домашній пил, який осідає на перлинах може залишити мікроподряпини на них, що призведе до втрати блиску. Тому зберігати їх необхідно в коробочці, оббитих зсередини чимось м’яким. Крім цього, бажано тримати їх окремо від інших прикрас.

Не варто надягати перлини відразу після того, як вийшли з ванної. Як вже говорилося – підвищена вологість погано впливає на перлини. Тим більше, не варто надягати їх в дощову погоду. Адже крім вологи, перлини піддаються і впливу кислоти, яка з часом роз’їдає перламутрову оболонку і перлини втрачають блиск і «тануть».

Якщо плануєте подорож в жаркі країни, то не варто брати прикраси з перлів з собою. Під впливом яскравого Cонця перлини також темніють та втрачають блиск.

Пропонуємо вам прості та ефективні способи чистки перлів.

Є кілька способів для чищення перлів.

  1. Мильний розчин. Час від часу потрібно брати дитяче мило і, додавши теплої води, збивати піну. Потім, використовуючи м’яку серветку акуратно обробляти кожну перлину цієї пінкою. Після цієї процедури, перлини необхідно протерти м’якою ганчіркою, періодично обполіскуючи її в чистій теплій воді. Сушити його потрібно тільки в горизонтальному положенні, розклавши на м’якій серветці. Так як при сушінні в підвішеному стані нитка розтягується.
  2. Професіонали ювелірної справи для чищення перлин використовують дуже слабкий розчин оцтової або соляної кислоти.
  3. Для чищення перлин можна використовувати і зубний порошок. Для цього треба помістити перлину до складу і потім намочити їх в дуже слабкому розчині яблучної або соляної кислоти. Протирати перлини можна ні в якому разі.
  4. Домашня чистка перлів також допускає використання картопляного крохмалю. Якщо ви протрете кожну перлину крохмалем, з неї будуть видалені забруднення і зайва волога.
  5. Для повернення природного блиску перлин використовують оливкову олію. Невелику кількість треба нанести на м’яку серветку і протерти кожну перлину. Надлишки також потрібно прибрати після процедури з м’якою ганчіркою.

Але в чому ж полягає найголовніший догляд за перлинами? Головне – це носити перлини. Неважливо, чи володієте ви класичним круглим перлинами, перлинами бароко або екзотичним перлами «суфле» – при зіткненні з чистою шкірою, вони «оживають» самі по собі.

Share this post